נוסעים לטיול בחו״ל? אל תחזרו בלי ענתיקה נדירה

ניווט מהיר

בעת שאנו מטיילים ברחבי העולם, אנו זוכים להכיר מקומות מיוחדים בעולם ותרבויות חדשות שלא נחשפנו אליהן עד כה בעבר, כאשר כל אחת מהן היא עולם ומלואו.
לעיתים אנו כל כך מוקסמים מתרבות מסוימת – שאנו רוצים לקחת חלק ממנה איתנו הביתה, כאשר אנו חוזרים לארץ. ומה יותר מקסים מאשר לרכוש ענתיקה המסמלת את התרבות המקומית. אנשים רבים שמסתובבים בחו״ל אוהבים להיכנס לאותם שווקים קטנים, בהם המקומיים רוכשים את החפצים שלהם ולאו דווקא היכן שנמצאים התיירים. הדבר מאפשר להם לרכוש חפץ מקומי אותנטי, בעל ערך ומשמעות, בדמותה של ענתיקה נדירה. לא תאמינו, אבל אם יתמזל מזלכם – ייתכן ובעוד כמה שנים, החפץ אותו תרכשו יהיה שווה לא מעט.

היכן נמצא ענתיקה בחו״ל?

כמובן שישנם הרבה מאוד מקומות בהם ניתן לרכוש ענתיקות בתור מזכרת מן הטיול.
כפי שכבר ציינו קודם לכן, המקום הטוב ביותר לעשות זאת הוא בשווקים. בררו עם המקומיים, או עם מדריכי תיירים, היכן תוכלו למצוא שוק פשפשים מקומי, או שוק בו מוכרים באופן ספציפי ענתיקות, כגון מטבעות עתיקים, כלים ממתכות יקרות, כדים עתיקים ועוד. מקום נוסף בו ניתן לרכוש חפצים כאלו הם חנויות וגלריות ייעודיות לאומנות ופרטי אספנות מסוג זה. ישנן חנויות יוקרתיות יותר וישנן חנויות פשוטות יותר, כאשר השאיפה שלכם הינה ללכת למקום בו האותנטיות המקומית באה לידי ביטוי – ולאו דווקא למקומות היוקרתיים. זאת כיוון ששם תוכלו להשיג ענתיקות במחירים טובים יותר.

ייבוא החפצים לארץ

אין ספק כי ייבוא הענתיקה גם הוא תהליך שיש להשקיע בו זמן ומחשבה: קודם כל, מומלץ להודיע מראש לחברת התעופה עימה אתם טסים כי יש לכם חפץ יקר ערך. חשוב לארוז אותו בצורה נכונה, על מנת שלא יישבר במהלך המעברים עד הגעתו למטוס. כדאי מאוד לשים על החפץ שלט ”שביר“, במידה והוא אכן כזה. מעבר לכך, במידה ומדובר בחפץ יקר, כדאי מאוד לשקול לבטח אותו לקראת הנסיעה שלו ארצה, לכל מקרה שלא יבוא.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
ענתיקה

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פופולרי באתר