התמודדות עם כאבים בנופש – המקרה של בעיות בקיבה

ניווט מהיר

אתם מחכים כל השנה ליציאה לנופש אך לגורל תוכניות משלו ולעולם אין לדעת מתי יופיעו לכם כאבים ובעיות קיבה שיהרסו את החופשה כולה. נשאלת השאלה מה ניתן לעשות כאשר אותם התסמינים מופיעים בצורה מפתיעה ואין לכם תרופות בהישג יד. בשורות הקרובות נסקור בפניכם מספר תרופות סבתא שיוכלו לעזור לכם להתמודד בצורה קלה ויעילה כנגד בעיות קיבה נפוצות ולהמשיך בחופשה בהנאה רבה ועם כמה שפחות כאבים, אם בכלל.

 

התמודדות עם צרבות

אחת מבעיות הקיבה הנפוצות שעלולות להופיע בנופש היא צרבות קשות. בחופשה התזונה שלנו משתנה ואנו נוטים לאכול יותר מהרגיל ולצרוך מזונות עתירי שומן, אנחנו מתנסים בסוגי מזון חדשים ולפעמים גם הולכים לישון על בטן מלאה מידי. ההתרוצצות בבריכה ושתיית האלכוהול אף הן תורמות להתפתחות הצרבת שהשיא שלה מגיע בלילה, כששוכבים והולכים לישון. אז מה עושים? ובכן, במידה ומתחילים אצלכם הסימנים המעיקים של צרבת (כאבים בחזה, תחושת שריפה בגרון וכו'), תוכלו לטפל ולהעלים אותם במהירות על ידי שתיית סודה ואכילות מזונות שונים שמפחיתים את רמת החומציות בקיבה כגון מלפפון, חומץ תפוחים, אבוקדו וגם בננה. מומלץ גם לשתות חלב או חליטות שונות (בבונג – קמומיל) ואם אפשר להכין דייסה קרה של שיבולת שועל עם חלב אורז או חלב שקדים. מזונות ומשקאות אלו מצויים בשפע בבתי המלון בישראל ואל תהססו לפנות ולבקש.

 

התמודדות עם כאבי בטן

המציאות מראה כי כאבי הבטן הם דבר מאוד נפוץ כשיוצאים לנופש. הכאבים עשויים לנבוע ממזון מקולקל בחדר האוכל של המלון ומרגישות כלשהי למזון ותבלינים שבדרך כלל אינכם משתמשים בהם והבטן שלכם אינה רגילה אליהם. אותה החומציות שגורמת לצרבות אף היא יכולה לתרום לכאבי הבטן מהם אתם עשויים לסבול בחופשה. תוסיפו לכך זיהום חיידקי או ויראלי שעלול לתקוף אתכם כאשר אתם מוקפים באנשים בבית המלון והרי לכם מתכון מנצח לכאבים מטרידים. התמודדות עם כאבים בנופש במקרה הזה צריכה להיעשות על ידי הרגעת הבטן באמצעות משקאות שונים שקל להשיג מחדר האוכל של המלון, דוגמת חליטות נענע, עלי מרווה וקמומיל במים רותחים, כמו גם תה ירוק עם לימון ודבש.

 

התמודדות עם שלשולים והקאות

גם שלשולים והקאות עלולים לתקוף אתכם במהלך הנופש ולרתק אתכם אל המיטה והשירותים. הדבר יכול לקרות בשל זיהום חיידקי או ויראלי שבדיוק החליט לתקוף אתכם, או בשל מזון מקולקל שצרכתם בחדר האוכל או במסעדה כלשהי. לעיתים ההקאות והשלשולים נובעים גם בשל היגיינה לקויה בכל המרחבים המשותפים, דוגמת הבריכה או הג'קוזי. כיצד מתמודדים? ראשית כל, כאשר מופיעים אצלכם שלשולים והקאות, עליכם להימנע ממוצרי מזון שמגרים את הקיבה, כדוגמת מזונות חריפים, אלכוהול וקפאין. בנוסף תוכלו להיעזר במספר תרופות סבתא שעשויות מחומרים שניתן למצוא גם כן בחדר האוכל של המלון או בכל מרכול בסביבה.

 

למשל, מי שעורה או מי אורז יסייעו לגופכם שלא לאבד נוזלים יתר על המידה וירגיעו את הבטן שלכם. כפית זעתר בכוס מים רותחים תסייע לכם להפסיק להקיא ולשלשל וכך גם חליטות שונות כגון קמומיל וחליטת מי לימון. אם המקור להקאות והשלשולים הינו חיידקי, עלי נענע ושיבא במים רותחים יוכלו אף הם להעלים לכם את התסמינים בצורה מהירה.

עקרונות הרפואה הסינית איתכם בחופשה

אפשרות נוספת שתעזור לכם מאוד במידה ויתחילו אצלכם כאבים ובעיות קיבה בחופשה, היא לברר האם במסגרת השירותים המפנקים שמציע בית המלון, כלולים גם טיפולים אלטרנטיביים על בסיס הרפואה הסינית. דיקור סיני למשל, ידוע בתור טיפול מוצלח ביותר לתופעות כגון צרבות, כאבי בטן, שלשולים והקאות והוא למעשה מעין טיפול עזרה ראשונה כאשר העניינים מחמירים. למעשה, רצוי כי תיפנו אל מטפל ברפואה הסינית עוד לפני היציאה לנופש, על מנת שימליץ לכם על עקרונות תזונה שימנעו מכם מלכתחילה להגיע למצב שבו אתם סובלים מכאבים ובעיות קיבה בחופשה, ובמידה וכן, הוא יצייד אתכם מראש בערכת צמחי מרפא לנופש שיקלו עליכם את התסמינים ואף יעלימו אותם לגמרי. התמודדות עם כאבים בנופש בדרך שכזאת תהיה הרבה יותר קלה ומהירה עבורכם והדבר מתאים לכל גיל ואינו טומן בחובו תופעות לוואי כלשהן. מומלץ בהחלט.