מהם ספרים דיגיטליים ואיך הם יכולים לשדרג את החופשה שלכם?

ניווט מהיר

אם אתם שואלים את עצמכם את השאלה מהם ספרים דיגיטליים, כנראה שתתפלאו לגלות כי מדובר בהמצאה שקיימת כבר מתחילת שנות ה-70 דרך הסופר גוטנברג שרצה להגניש ספרים בצורה יעילה יותר. רק בתחילת שנות ה-90 הם ממש פרצו כתוצאה מההאצה האדירה שחלה באינטרנט ומהר מאוד תפסו תאוצה. ספר דיגיטלי כשמו כן הוא – ספר אותו ניתן לקרוא במגוון של מכשירים כמו מחשב נייד, טאבלט או סמרטפון בין אם מדובר באפליקציות ייעודיות או ספר שנקרא דרך דפדפן. ספרים דיגיטליים שונים נתמכים גם דרך מערכת אנדרואיד וגם דרך אפל. יש גם ספרים דיגיטליים יעודיים דרך קוראים הנקראים למשל קינדל או סוני רידר.

 

מהם היתרונות של ספרים דיגיטליים בחופש?

אחד היתרונות הבולטים של ספר דיגיטלי בתור ספר לחופשה, נעוץ בעובדה שהוא זמין לנו ונגיש לנו בכל זמן ובכל מקום. הרי המכשיר תמיד נמצא איתנו ובכל פעם שיש לנו זמן פנוי בין אם זה כשאנו ממתינים בתור לרופא או טסים לחו“ל, כל שעלינו לעשות הוא לשלוף את המכשיר ולהמשיך בקריאה. בנוסף, כל מכשיר אלקטרוני שבאמצעותנו, מסוגל להכיל כמות בלתי מוגבלת של ספרים מבלי שנצטרך לסחוב את המשקל הכבד. ההמצאה הזו פשוט משנה חיים עבור ישראלים למשל שאוהבים לקרוא, אך נמצאים רוב הזמן שלהם בחו“ל ואין להם נגישות לספרים רגילים, מה גם שהפתרון הזה חוסך מקום רב. כך במקום למלא את הספריה שלנו בספרים שנקראים פעם אחת ודי, נוכל לשלב בה פרחים, פסלים ואביזרי דקורציה אחרים.

יתרון נוסף הוא שבאמצעות הספרים הדיגיטליים אנו יכולים לבחור באיזה אופן נוח לנו לקרוא ולהתאים את הכתב ואת הגודל שלו ליכולות הראייה שלנו. בנוסף, המחיר הוא נגיש, הספר תמיד יישאר איתנו לנצח ואם עדיין לא ניסיתם, בפעם הבאה שאתם מזמינים חופשה או מלונות בישראל ובעולם, כדאי לכם להצטייד בספר שכזה.