ספריות מרשימות בעולם – רשימה ומדריך מקוצר

ניווט מהיר

תקרות מצויירות, פסיפסים מקושטים, עיצובים אולטרה מודרניים, ספרים שאין בשום מקום אחר בעולם, ציורי תקרה מקושטים שלא תוכלו להוריד מהם את העיניים, תצפיות מרהיבות על אזורים שונים בעולם אלו ועוד מאפיינים את ספריות מרשימות בעולם. מהספרייה הבודליאנית באוקספורד שבבריטניה ועד ספריית מדינת ויקטוריה במלבורן שבאוסטרליה, אין ספק כי מדובר במבנים עתיקים, מרשימים ומעוררי השראה שכל חובב ספרים מושבע חייב לבקר או לפחות להכיר.

ספריות מרשימות בעולם – שלוש המובילות

גם אם שכחתם ספר לחופשה, חפשו אחרים ב:

הספרייה הבודליאנית אוקספורד

מדובר באחת מהספריות הפופולאריות, המתויירות והמוכרות ביותר בעולם כולם. היא כיכבה בסדרת הספרים המכונה ספר לחופששל הארי פוטר ובמגוון של סרטים מוכרים. היא נחשבת לאחת הספריות העתיקות לא רק בבריטניה, אלא בכל אירופה והיא הוקמה במאה ה-14. יש בה 48 עותקים של התנך גוטנברג ששרדו, את הספר מההוצאה הראשונה של כתבי המחזאי וויילאם שייקספיר ואוצרות ספרותיות נוספות. תוכלו לשלב עם הביקור בספריה הגעה למגדל קרפקס, לבקר במוזיאון ההיסטוריה של המדע ובקתדרלת כרייסט צרץ הממוקמים בסמוך לספריה.

הספריה המודרנית בגרמניה הספריה של שטוטגרנט

חוויה מדהימה שנמצאת בתוך קובייה לבנה ענקית שעוצבה על ידי האדריכל המפורסם יון יאנג יו. היא שונה לגמרי מכל הספריות העתיקות והמבנה המרכזי שלה מתנשא לגובה של חמש קומות. כל המבנה לבן פרט לספרים ויש בו תקרת זכוכית מדהימה שמכניסה אור טבעי. באזור תוכלו לבקר גם בגן החיות ווילהלמה, מגדל הטלוויזיה, מוזיאון מרצדס בנץ ופארק קילסברג.

ספריית מדינת ויקטוריה במלבורן שבאוסטריה

מדובר באחת הספריות הגדולות באוסטרליה עם למעלה משני מליון ספרים. מאוחסנים בה אוספים חשובים, ציורים ועיתונים עתיקים. היא עברה שיפוץ מקיף במשך למעלה מ-10 שנים מה שהפך אותה מספריה קלאסית למודרנית. בסביבה שלה תוכלו לבקר גם במוזיאון מלבורן, בית הפרלמנט והגנים מסביב ובציינה טאוון.

למי שלא רוצה קינדל – שלוש האחרונות הן בשבילו.