תיירות בקורונה – האם אפשר לטוס ואיך עושים את זה?

ניווט מהיר

שנתיים מוזרות, מאתגרות ולא פשוטות כל וכלל עברו על רובנו. אם חשבנו שהקורונה מאחורינו, כנראה שטעינו ובגדול. מבידוד לבידוד, מווריאנט כזה לווריאנט אחר, תסמין לתסמין ובכל פעם שסף הלחץ קצת יורד, הוא שוב עולה עם בשורות חדשות. אחד הענפים שספגו מכה קשה בעקבות הנגיף ששיגע את העולם הוא ענף התיירות והתעופה. תיירות בקורונה עברה כל כך הרבה שינויים והישראלים מרגישים שפשוט די, קצת נמצא לנו ואנחנו רוצים שוב לנסוע ולהנות. אז בין אם אתם מתכננים חופשה משפחתית עם הילדים (למרות שקשה אחרי בידודים לחשוב על זה) ובין אם אתם דואגים לסידור לילדים ורוצים לטוס לבד, הנה כמה טיפים שיוכלו לעזור לכם.

 

הזמינו כרטיסי טיסה גמישים

אם יש משהו שכולנו למדנו בתקופה הזו, הוא שממש לא כדאי לנו להתחייב. בבלוג https://www.masmerim.co.il/ תוכלו להתעדכן לגבי יעדים רלוונטיים, רק חשוב לזכור שמדינות הופכות מירוקות לכתומות ומכתומות לאדומות תוך דקות בלבד. לכן, בחרו חברת תעופה שמאפשרת מדיניות ביטולים הגיונית או רכשו כרטיסים שניתן לשנות אותם תוך זמן קצר לפני שמגיע תאריך הטיסה. למשל, אם אתם מתכננים חופשה לפסח הקרוב, תוכלו להזמין מקום בבית מלון ברמה מאוד גבוהה עם אופציה לבטל את ההזמנה עד חמישה ימים לפני המועד. לכן, שאתם מזמינים את הטיסה, גם הזמנה זו חייבת להיות גמישה בהיבט של שינוי תאריכים או ביטולים.

 

תיירות בקורונה גם בארץ ישראל

זה נכון שרבים מאיתנו גילינו את ארץ ישראל מחדש. זה נכון שרבים מאיתנו נסענו המון בארץ בתקופה הזו, גילינו את המדבר ואת הרמה, את הגליל ואת הערבה ובכל זאת, כנראה שעדיין לא ראיתם הכל. אז אם חו“ל עדיין לא בוער לכם בעצמות ואתם מעדיפים שלא לקחת סיכונים מיותרים גם בהיבט הבריאותי וגם בהיבט הכלכלי, יש עוד כל כך הרבה מקומות שאתם יכולים לראות בארץ. מה שאתם יכולים לעשות למשל זה להתחיל לעקוב ברשת החברתית אינטסגרם אחרי פרופילים ועמודים שעוסקים בטיולים ותיירות בארץ, לעקוב אחרי מדריכי טיולים או משפחות שמטיילות עם הילדים ואז לתכנן לעצמכם כמה טיולים נחמדים לתקופה הקרובה.

יש לכם משפחה או חברים בחו“ל? זה יכול להיות כמו פתרון מהמם

במקום להזמין מקום בבית מלון בלי שאתם יודעים מה מצב הקורונה, תוכלו לנסות להתארח אצל חברים או לעשות מה שנקרא, בית בעד בית. באופן כזה אתם גם מבודדים את עצמכם מעומס של תיירים, גם חוסכים בעלויות וגם נהנים מבית או דירה במקום מגניב וכייפי. כמובן שאופציה נוספת במקום בית מלון היא להשכיר דירה או בית נופש לכמה ימים ולבחור בחופשה מהסוג הזה.

 

ספונטניות תמיד מנצחת בקורונה

אם אתם זורמים, לא רוצים לתכנן שום דבר קדימה ורוצים להיות ספונטנים בהתאם למצב התחלואה, מה שאתם יכולים לעשות זה פשוט לחכות לרגיעה בהידבקויות ובתחלואה בכל העולם ואז לנסוע בדיוק בזמן הזה.

 

ועוד כמה טיפים ששווה לאמץ

  • כך תבחרו יעד לנופש הבא שלכם – בדקו את מדיניות הקורונה בו. למשל, במדינות כמו תאילנד מחייבים תיירים להיבדק כל שלושה ימים ומי שנמצא חיובי לקורונה נשלח לבית חולים במחלה מיוחדת. בטוחים שאתם רוצים לקחת את הסיכון?
  • קחו אתכם מהארץ בדיקות אנטיגן ביתיות כדי שתוכלו להיות במעקב.
  • אם אתם נוסעים לבד, קחו בחשבון את סיכון ההידבקות ותיערכו לכך בהתאם, במידה והילדים נשארים בארץ.