טיול בין עתיקות – משמרים את ההיסטוריה בחופש הגדול

ניווט מהיר

אחרי שכל השנה היינו עסוקים בלימודים, בשיעורי בית, בעבודה שלנו ובתמרונים של בין לבין, אחרי שנה שלמה של סגרים ובידודים, זה הזמן למקסם את החופש הגדול ולתכנן כמה טיולים עם הילדים. טיולים מגבשים את המשפחה, מעלים את מצב הרוח, שוברים את השגרה ומחזירים לכולנו את האנרגיות לגוף. ומה יותר מגניב ומעניין מאשר לחשוף את הילדים שלנו להיסטוריה של מדינת ישראל ולתכנן טיול בין עתיקות. הנה כמה מסלולים שאתם חייבים לאמץ.

 

הכירו את מנזר מרסבא

לפני שנציג בפניכם את מנזר מרסבא המרשים, חשוב לדעת שיש בישראל כמה חברות מובילות כמו למשל חברת אספרו המתמחות בשימור מבנים עתיקים – תהליך הכולל תחזוקה וחיזוק מבנים כדי שאתם והילדים שלכם תטיילו בבטחה. ועכשיו, למנזר. הנזיר סבאס הקדוש הוא זה שהעניק למנזר הזה את שמו. הוא נולד בטורקיה בשנת 439 לספירה ובגיל 18 הוא עשה את כל הדרך לארץ ישראל עד שהגיע לתנועה ייחודית במדבר יהודה. הוא התבודד במדבר והפך להיות לאחת הדמויות החשובות והמוערכות בנצרות.

 

חוף המצודה באשדוד

מדובר באחת הפנינות הארכיאולוגיות ההיסטוריות המדהימות בישראל. מצודה עתיקה מהתקופה המוסלמית הקדומה. באזור מגוון רחב של פעילויות לכל המשפחה. המצודה נבנתה על גבי שרידים ושימשה את הצבא המוסלמי לצורכי מגורים. לאחר שעברה התמוטטות כתצואה מרעידת אדמה, שיקמו אותה.

גשר קנטרה  – טיול בין עתיקות

הגשר ממוקם בנחל חרוד שבעמק המעיינות. אפשר לצאת לאזור לפיקניק באחד האזורים היפים של ארץ ישראל. הגשר נמצא על הנחל עצמו ודרכו עוברת תעלה. הוא נבנה בתקופה הממלוכית ובעבר היו בו שלוש קשתות אך אחת מהן עברה התמוטטות ותוקנה. כל האזור הוא נפלא לטיולים, מתאים למסלולים עם ילדים בדרגות קושי שונות.