צמחי מרפא לנופש שכדאי לכם לארוז לכל חופשה

ניווט מהיר

כאשר מתכננים חופשה – יש הרבה דברים לארגן ולהכין מראש. ללא קשר לגיל הנוסעים, למספר הנופשים ואפילו לגיל שלהם – חשוב מאד לנהל רשימה מדויקת של כל מה שאסור לשכוח ולוודא שרושמים בה את כל מה שצריך. אין זה נעים לשהות במקום רחוק מהבית ולהיזכר שפריט חשוב נשאר מאחור וצריך כעת לנסות לברר איפה אפשר לקנות או להשיג אותו. כך בדיוק בנוגע לכל מה שקשור לבריאות של הנופשים. חשוב לשים לב שלוקחים את כל התרופות, תוספי התזונה או התכשירים הרפואיים שעושים בהם שימוש יומיומי בשגרה. אין שום בעיה לקחת תרופות או צנצנות של צמחי מרפא גם לחופשה בחוץ לארץ ואין בעיה עם הטסה שלהם. מכאן שמי שמקפיד לשמור על הבריאות בהחלט יוכל לעשות את זה גם כשייסע למקום אחר להתאוורר, ליהנות ולמלא את המצברים הפנימיים שלו.

 

צמחי מרפא לנופש

יש לא מעט צמחי מרפא שנמצאים בשימוש יומיומי ושכיח בקרב נתח לא קטן באוכלוסייה. מכאן שההתייחסות אליהם דומה להתייחסות שמקבלות תרופות של ממש ולכן חשוב שהם תמיד יהיו צמודים למי שנוטל אותם. ברוב המקרים מדובר במטפלים מקצועיים שרוקחים אותם בעצמם ולכן אין תלות במרשם רופא או בהגעה למרפאה. מטפלים מנוסים כמו אורי אלטר ואחרים, יודעים בעצמם לשאול מדי פעם את המטופלים שלהם האם הם מתכננים נסיעה לחופשה בזמן הקרוב, זאת על מנת שיוכלו להיערך עם כמות מספקת של צמחי המרפא שהם רוקחים עבור הלקוחות. כך לעולם לא ייווצר מצב שבו למטופל אין את צמחי המרפא שהוא צריך ושגרת היום הבריאותית שלו יכולה להמשיך בצורה תקינה ורציפה גם בזמן הנסיעה.

אילו צמחים כדאי לקחת לחופשה?

אם כבר עושים שימוש בצמחי מרפא על בסיס קבוע ושגרתי – הרי שחשוב לקחת את כולם כאשר נוסעים לחופשה. מכיוון שבמקרים רבים נוסעים למקומות שבהם הגוף צריך פרק זמן מסוים להסתגלות לתנאים – הרי שצמחי המרפא שהוא עושה בהם שימוש ממילא יעזרו לו להתגבר על הפערים האלה בתנאי השטח או בתנאי מזג האוויר. לכל צמח מרפא על פי הרפואה הסינית יש את התפקיד שלו ואת ההשפעות שלו על הגוף וכמובן שרקיחה של צמחי מרפא מותאמת אישית לכל מטופל ומטופל על פי תסמינים שהוא חווה או מצב רפואי שמהווה את מנת חלקו. אותן רקיחות הן בעצם שיפור של ההשפעות החיוביות והמטיבות ממילא של צמחי המרפא וללא ספק אם הן כבר משפרות את מצבו הבריאותי של אותו אדם – אין סיבה שהוא יפסיק לקחת את צמחי המרפא שלו כשהוא נוסע לחופשה.

 

החשיבות של הימצאות צמחי מרפא בחופשה

רקיחה של צמחי מרפא לנופש יכולה להיות משולה לתרופה. הרי אף אדם לא ייסע לחופשה בלי התרופות שהוא נוטל באופן קבוע ולכן באופן דומה הוא לא היה רוצה להשאיר מאחור את צמחי המרפא שלו. הגוף שלו ירגיש טוב, מצב הרוח שלו יהיה מרומם והתחושה הכללית והיומיומית שלו, גם במהלך החופשה תהיה טובה וחיובית. לצמחי המרפא תהיה תרומה גדולה מאד בכך, בעיקר בשל העובדה שמדובר בנסיעה אל מקום לא מוכר שהתנאים בו שונים ואפילו לוח הזמנים יכול להיות שונה מאלה שחווים בבית בשגרה הרגילה. חשוב להצטייד בכמות מספקת של צמחי המרפא כך שהם לא ייגמרו לפני הזמן ואפשר יהיה להסתמך עליהם ממש עד החזרה הביתה. במידת הצורך מומלץ לפנות אל המטפל לצורך הכנה של כמות נוספת.