מה אפשר ללמוד בחו“ל – המדריך המלא

ניווט מהיר

לא מעט ישראלים חולמים ללמוד בחו“ל, מחוץ לגבולות של ישראל. לחלום הזה יש לא מעט סיבות שבהחלט מצדיקות את העלות הכספית הדי גבוהה, האנרגיות והמאמצים שעלינו להשקיע בתהליך, הזמן והאתגרים הנוספים שבדרך. למשל, העובדה שיש מקצועות שבחו“ל הרבה יותר קל להתפתח ולהתקדם איתם, הרבה פעמים פותחת לישראלים דלתות באופן גמיש ונוח. בנוסף, מדובר בחוויה בלתי רגילה, הזדמנות מופלאה להכיר אנשים חדשים, ללמוד עוד שפה, להיחשף לתרבות וגם לחזק את האני העצמי, שכן מגורים במקום זר מהווים אתגר לא פשוט בכלל.  אז מה אפשר ללמוד בחו"ל? בשורות הבאות נציג בפניכם כמה ממסלולי הלימוד הכי רלוונטיים ונחשקים עבור ישראלים מחוץ לגבולות המדינה.

 

ההבדל בין לימודי חו"ל ארוכי טווח למסלולים קצרים

כשמחפשים מה אפשר ללמוד בחו“ל, חשוב לעשות אבחנה בין מסלולים קצרים למשל קורס תיאטרון איכותי, קורס נגרות שיספק לנו עבודה תוך כדי הלימודים, קורס ביוטי מתקדם על בסיס טכנולוגיות שעדיין לא הגיעו לארץ וכדומה, לבין מסלולים ארוכי טווח. הנה כמה ממסלולי הלימודים שכדאי להכיר בחו“ל:

  • לימודי טייס – אם אתם חולמים להיות טייסים, בין אם במסלול של הדרכת טיסה ובין אם ממש ללמוד תעופה ולנסות להתקבל לאחת מחברות התעופה המובילות בעולם, אתם צריכים ללמוד לימודי טייס. אפשר לעשות את זה או בארצות הברית או באירופה. כדי להתקבל למסלול האירופאי, אתם חייבים אזרחות כלומר דרכון אירופאי, אך בשביל ללמוד בארצות הברית, כל מה שאתם צריכים זה לבחור בית ספר לטיסה, כאשר רוב המסלולים הטובים נמצאים באזור של פלורידה ומיאמי. עוד משהו שאתם צריכים זה כסף והרבה ממנו.
  • לימודי עיצוב אופנה – אחד המסלולים הפופולארים בקרב ישראלים הוא מסלול של לימודי עיצוב אופנה שנמשך בין 3-5 שנים. בתי הספר המובילים בעולם נמצאים בלונדון, פריז, ניו יורק ורומא. תיק עבודות, כישרון, יצירתיות וגם כאן לא מעט כסף ידרשו מכם.
  • קולינריה – ישראלים רבים חולמים להיות שפים ואפילו לפתוח מסעדה משל עצמם. כדי לעשות את זה באופן הטוב ביותר, לימודים בחו“ל מהווים את האופציה הטובה ביותר. גם כאן בתי הספר המובילים נמצאים במדינות כמו צרפת, איטליה, ספרד, מנהטן וכדומה.
  • רפואה- מכיון ולא פשוט בכלל בלשון המעטה להתקבל ללימודי רפואה כאן בארץ, ישראלים רבים מנסים את מזלם בחו“ל. המדינות הפופולאריות ביותר ללימודי רפואה עבור ישראלים הן מדינות מזרח אירופה כמו הונגריה למשל ומדינות נוספות באירופה כמו איטליה, אנגליה וצרפת. לפעמים יש מסלולים שמאפשרים להתחיל את הלימודים בחו“ל ואז להמשיך כאן בארץ ולעשות פה את הסטז‘.

 

 

כמובן שכל תחום וכל בית ספר מספקים דרישות שונות ולכן לפני שבוחרים את המסלול המתאים עבורכם כדאי לעשות שיעורי בית, לדבר עם אנשים שעשו את אותה דרך או דרך זהה לזו שאתם רוצים לעשות, לבדוק את כל הנושא של עלויות שכר הלימודי, איך משלמים וכמה זמן נמשכים הלימודים. עוד משהו שאתם צריכים לבדוק הוא הנושא של המגורים, כלומר איפה כדאי לגור, כמה זה אמור לעלות, האם ניתן לשלב עם מסלול הלימודים שלכם גם עבודה ובקיצור כל מה שרלוונטי לחיים שלכם שם לתקופה שבה תלמדו.

 

לסיכום, לימודים בחו“ל הם הזדמנות מדהימה לפתח את עצמנו בהיבט האישי והמקצועי, דרך להכיר אנשים חדשים, להיחשף לתרבויות אחרות, לחזק את הדימוי והביטחון העצמי שלנו, להתמודד עם קשיים וגם להנות וקצת לטייל תוך כדי תנועה. אז אם יש לכם הזדמנות, פשוט לכו על זה ובגדול.