תכנון חופשה בקורונה

ניווט מהיר

אין ספק שמגפת הקורונה הביאה עימה מספר רב של אתגרים ועצרה את החיים של כולנו כאשר אחד הדברים המרכזיים שנפגעו בחיי הפנאי שלנו הם החופשות. אם מסתכלים על משפחה ממוצעת במדינת ישראל ניתן לראות כי על פי הסטטיסטיקה משפחה יצאה לבין שתיים או שלוש חופשות בשנה, נתון שכאמור ירד לאפס בתקופת הקורונה עקב המגבלות הרבות וסגירה כמעט מוחלטת של עולם התיירות. אז אמנם הסיבות לכך היו מובנות בתקופת המגפה אך כעת לאור ההבנה ההולכת וגוברת בעולם שאנו עתידים לחיות לצד הקורונה תקופה ממושכת ככל הנראה, עולם התיירות החל להיפתח אט אט עם מספר מגבלות, אך אנו עדים ליותר ויותר משפחות שחזרו לטייל עם תכנון חופשה בקורונה בחו״ל לאחר שחלף גל האומיקרון.

 

למה לשים לב בעת תכנון חופשה בקורונה

 

אז נכון, המגמה הכלל עולמית כרגע היא לחיות לצד הקורונה אך העולם עדיין לא שולל מקרה של גל נוסף בו אנו עלולים לחוות סגירה נוספת של השמיים או הגבלות כאלה ואחרות מצידן של מדינות היעד אותן בחרנו לחופשה שלנו ולכן חשוב מאוד להיערך לכך. אחד הדברים היותר חשובים הוא הזמנה נכונה של הטיסות, כאשר הזמנה נכונה מדברת בעיקר על לקרוא את האותיות הקטנות של הכרטיס טיסה אותו בחרתם תוך כדי וידוא מדיניות הביטולים של חברת התעופה אותה בחרתם. רצוי מאוד לבחור כרטיסי טיסה אותם תוכלו לבטל בלי עלות נוספת או לבדוק אם מדובר בכרטיס בר שינוי. חלק ניכר מן החברות כבר החלו למכור כרטיסים בהם קיימת האופציה לשינוי אחד חינם של הכרטיס טיסה למשך מספר חודשים שכן החברות מבינות שהן צריכות לבוא לקראת הנוסעים ולגלות גמישות בכדי למשוך אותם חזרה אל עולם התיירות. את אותו דבר חשוב לבחון גם כאשר אנו מבצעים הזמנה של בית מלון שכן ישנם אתרים המאפשרים לנו לבצע את התשלום במעמד הצ׳ק אין במלון וכך לא צריך לשלם על המלון בטרם החופשה. יתרה מכן, אתרים רבים גם מציעים ביטול חינם של הלילות אותם הזמנתם במלון בכדי לעודד את התיירים לבצע הזמנות בעידן הקורונה עם אותה תעודת ביטוח של ביטול ההזמנה ללא כל חיוב. לכן, בחופשה הבאה שלכם בקיץ לפני שאתם בודקים מלונות מומלצים בכרתים או טיסות זולות ללונדון, ראשית בדקו את מדיניות השינוי או הביטול של ההזמנה של אותה חברה או אתר בו אתם מבצעים את ההזמנה.

 

מנהלות לפני נסיעה בעידן הקורונה

 

אז כמובן שארגון הנסיעה לא מסתיים כאשר הזמנו טיסה ומלון ויש עוד מספר דברים שיש לבחון לפני שאנחנו טסים כמו למשל מדיניות הקורונה במדינת היעד. כמובן שכדאי גם לבדוק את המדיניות של מדינת היעד בטרם הזמנת החופשה כדי שלא תגיעו לשדה התעופה ותגלו שאתם צריכים להציג תעודת מתחסן למשל בזמן שכלל לא ביצעתם חיסון נגד קורונה. מעבר לבדיקה מקדימה של תנאי הכניסה יש גם לבחון מה אנו צריכים לפני הנסיעה. חלק מן המדינות ירצו שתציגו את תעודת המתחסן שלכם או תעודת החלמה מקורונה בעוד שחלק אחר של המדינות יסתפק בבדיקת קורונה שלילית מספר ימים לפני הטיסה, לכן יש להתעדכן באתר רשמי של מדינת היעד בטרם הזמנת הכרטיסים. דבר נוסף שחשוב מאוד לבחון הוא ביטוח נסיעות בעידן הקורונה שכן הביטוחים מעט השתנו והם כוללים הרחבות כאלה ואחרים. כך למשל במידה ואתם מתגלים בתור חיוביים לקורונה במדינת היעד תוכלו לקבל החזר על ההוצאות מעבר לשהיה המתוכננת או החזר על הכרטיסים במידה וחליתם בקורונה לפני החופשה, לכן כדאי לבדוק היטב מספר ביטוחים לפני שאתם בוחרים אחד.