הספריות היפות ביותר בעולם

ניווט מהיר

אם אתם חובבי ספרות מושבעים ו/או היסטוריה, הפוסט הבא בדיוק בשבילכם. כמובן, שרוב התיירים לא יסעו במיוחד בשביל לראות ספריה מסוימת, אבל אם כבר אתם מתכננים טיול או ביקור באחת המדינות הבאות, בהחלט המבנים המרשימים הללו שווים קפיצה. כתב התיירות אורי אלטר, סיקר עבורכם את הספריות המרשימות והיפות ביותר בעולם.

 

הספרייה של אוניברסיטת קוימברה – פורטוגל

הספרייה של אוניברסיטת קוימברה  (Biblioteca Geral da Universidade de Coimbra), נחשבת לאחת הספריות המרשימות שאפשר לראות באירופה ובין הספריות היפות ביותר בעולם. מדובר במוסד חשוב, בין הוותיקים ביבשת כולה, עם חשיבות מחקרית בינלאומית. המבנה מחולק למעשה לשני מבנים מרכזיים, ספריית ג‘ואנינה שבה קיימים כותרים הקיימים בה לפני 1800 ובניין חדש, מודרני יותר בשם אדיפג‘יו נובו ובו יש למעלה ממיליון ספרים. הספרייה נפרסת על פני שטח של למעלה מ7,000 מ“ר. הספרייה פתוחה בכל יום מהבוקר עד שעות הערב המאוחרות.

 

ספריית טרניטי קולג‘ בדבלין, החדר הארוך

את הספרייה הקימו ביחד עם המכללה בסוף שנות ה-50. היא נחשבת לאחד המבנים הגדולים באירלנד ויש בה 5 מיליון כרכים המשלבים כתבי יד, כתבי עת, מפות, קבצים מוזיקלי, ספרים ועוד. הספרייה מעודדת תהליכי מחקר בכל המכללה ונערכות בה בכל שנה תערוכות אוצרות וכתבים המביאות אליה אלפים של מבקרים.

 

ספרית מנזר מלא באוסטריה

ספריית מנזר מלא באוסטריה נחשב לחלק בלתי נפרד ממבנה הכנסייה המרהיב הממוקם בעיר מלק. בסמוך לעמק בו היא ממוקמת זורם נהר הדנובה. היא מכילה אלפי כתבי יד שנכתבו בימי הביניים, ציורי קיר המאופיינים בטכניקת פרסקו, כתבים מוזיקליים ועוד. פול טרוגר – אמן אוסטרי ידוע צייר את ציורי הקיר.

 

הספרייה הבלשנית בברלין

הספרייה שייכת לאוניברסיטה החופשית בברלין גרמניה. מדובר באתר ייחודי, מודרני וחדשני שתוכנן על ידי האדרכיל המוכר והידוע נומן פורסטר. הספרייה בנויה בצורה של מוח אדם ונחשבת לאחד מהמבנים היותר מרשימים בברלין.

 

ספריית ביינקי ניו הייבן, אוניברסיטת ייל

אין אדם שלא שמע את המושג ייל בהקשר של לימודים אקדמאיים ברמה הגבוהה ביותר עולם. הספרייה של יל מכילה כתבי יד נדירים וספרים ייחודיים והיא הוקמה בשנות ה-60. הספרייה היא מרכז מחקר חשוב עבור חוקרים, הסטודנטים והמרצים. הספרייה מכילה מבנה אחד מרכזי ובו למעלה מ-800 אלף כרכים וכתבי יד. כל מה שיש בה מחולק לפי תחומים.

 

אז אם אתם נמצאים באחד האזורים הללו, אין ספק כי מדובר במבנים מרשימים, ייחודיים ששווה לבקר בהם.